Yeminli Tercüme Teknik Tercüme Hukuki Tercüme Ticari Tercüme Tıbbi Medikal Tercümesi Akademik Tercüme Web Sitesi Tercümeleri Simultane (Eş zamanlı Çeviri) Simultane Sistem Kiralama Ardıl (Konsekütif) Tercüme Vize İşlemleri ve Tercümeleri Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Basın ve Edebi Çeviriler Resmi Belge Tercümeleri Katalog Broşür Tercümeleri Uluslar Arası Tercüman Temini Refakat Hizmetleri Redaksiyon Express Çeviri Tercüme Süreci
 

Tercüme Süreci

Tercüme Süreci

İŞİN ALINMASI: tercümelerinizi faks, email, kargo vs. şekilde tarafımıza gönderebileceğinizi gibi. İsteğinize göre kurye hizmetimizden yararlanarak bulunduğunuz yerdende aldırabiliyoruz.

DEĞERLENDİRME ve İŞİN YAPILMASI: tercümeleriniz alındıktan sonra, konusu, yoğunluğu terminolojisi incelenir. Süre konusunda müşterimize bilgi verilir. Sonrasında konusunda uzman olan tercümanımıza verilir. Genellikle tercümeyi 1 tercümanın yapmasını tercüme bütünlüğü açısından tercih etmekteyiz. Ancak işin yoğunluğuna göre acil çeviri durumlarında birden fazla tercüman tarafından tercümeleriniz yapılır. Bu durumda öncelikle terminoloji çalışması yapılır.

BELGE ORJİNALLİĞİ: Tercümeleriniz birebir aynı formatta yapılır.

DİZGİ VE REDAKSİYON: tercümanların yaptıkları tercümeler dizgicimiz tarafından düzenlenir. son kez okunarak redaktesi yapılır.

NOTER TASTİKİ: yapılan işin noter tastiki gerekiyorsa, notere ödenen para  müşteriye ait olmak üzere, tarafımızdan ücretsiz takip edilip, tastik ettirilir. Gerekli olduğu durumlarda valilik ve dışişleri apostil tastikleri tarafımızdan ücretsiz olarak takip edilip neticelendirilir.

İŞİN TESLİMİ: iş teslimi anlaşılan sürede eksiksiz olarak, email, faks, kargo vs. gibi teslim edilebileceği gibi, kuryemiz aracılığıyla istediğiniz yere teslim edilir.

İŞ KALİTESİ : Yapılan tercümenin kalitesini garanti etmekteyiz. Tercümede firmamızdan kaynaklanan herhangi bir problem olduğu iddia edildiğinde, tercümeler geri alınıp yeniden incelenir. Gerekirse yeniden tercüme edilir. Noter tastikleri yapılmış ise müşterimize tekrar  tastik ücreti ödettirilmeksizin tastik ettirilir.

GİZLİLİK: Müşterilerimizle aramızda otomatik imzalanmış kabul ettiğimiz bir gizlilik sözleşmesi vardır. Tercümanlarımız ile aramızda gizlilik sözleşmelerimiz ve bunu bir arşivi vardır. Müşterilerimizin bilgileri kesinlikle dışarı verilmemektedir. Ancak müşterilerimiz isteği üzerine ayrıca gizlilik sözleşmeleri imzalıyoruz.

YAPILAN TERCÜMENİN ARŞİVLENMESİ: yaptığımız tercümeleri arşivliyor. Gerektiğinde tarafınıza sunuyoruz.